مقالات

چگونه عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص دهیم؟

چگونه عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص دهیم؟

عسل طبیعی و خواص و ویژگی‌های آن

عسل، مایع شیرین و ارزشمندی است که توسط زنبورعسل، از شهد گل و گیاه تولید می‌شود. این مایع شیرین و مقوی از هزاران سال پیش جایگاه ویژه‌ای در مواد غذایی و درمانی داشته است، عسل جایگزین ارزنده‌تر و مناسب‌تری از قند در وعده‌های غذایی می‌باشد؛ و خواص دارویی بسیار زیادی دارد.

از جمله خواص دارویی عسل طبیعی؛ درمان سرفه، تنظیم فشارخون، التیام سوختگی‌های زخم، بهبود سلامتی قلب، مبارزه با سرطان، از بین برنده رفلاکس اسید معده، درمان آلرژی، درمان آسم، تقویت سیستم ایمنی بدن و … را می‌توان نام برد.

عسل طبیعی، مزه و طعم و حتی شیرینی خاصی دارد که عسل تقلبی ندارد. این طعم خاص عسل طبیعی بسته به نوع گیاهی که زنبور از آن شهد گرفته است، متفاوت است حتی بوی آن‌ها نیز با هم متفاوت است و اگر برای مدتی درپوش ظرف حاوی عسل طبیعی را سفت ببندیم، وقتی که آن را باز کنیم، رایحه خوش و مطبوعی از آن استشمام می‌کنیم.

عسل طبیعی و خواص

عسل طبیعی و خواص

این روزها، عسل تقلبی زیادی به بازار عرضه می‌شود و به جای طبیعی و با قیمت بالا به دست مردم می‌دهند؛ بنابراین باید کاملاً مراقب این موضوع باشیم.

تنها راه شناسایی عسل طبیعی از تقلبی برای مصرف‌کنندگان معمولی و کسانی که سر و کار زیاد با عسل و زنبور عسل ندارند، استفاده از حواس است. چرا که بر خلاف نظر بسیاری از مردم، رنگ عسل و میزان غلیظی آن نمی‌تواند نشانگر اصل و غیر اصل بودن آن باشد و رنگ عسل در هر جایی، به نسبت شرایط آب و هوایی و رشد گل‌های آن منطقه متفاوت است.

راه‌های تشخیص عسل طبیعی شکرک زده از تقلبی

همه ما می‌دانیم عسلی که طبیعی باشد هم طعم بسیار مطبوعی دارد و هم خواص درمانی و غذایی آن بیشتر است، اما سوالی که برای همه ما پیش می‌آید این است که چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص دهیم. راه‌های زیادی برای تشخیص وجود دارد اما بهترین راه این است که سعی کنیم عسل را از فرد یا منبع مطمئنی خریداری کنیم.

بعضی از مردم بر این باور هستند که عسل تقلبی شکرک می‌زند و عسل خالص، بلوری است، این باور کاملا اشتباهی است چرا که امکان اینکه عسل طبیعی نیز شکرک بزند بسیار زیاد است چرا که شهد بعضی از گل‌ها و گیاهان نیز می‌تواند و همچنین اینکه عسل طبیعی دارای مقادیر زیادی دیاستاز است که بعد از مدتی ممکن است ته نشین شود و عسل همانند روغن نباتی، سفت می‌شود.

باعث شکرک و سفیدک شدن عسل شود. با این تفاوت که عسل طبیعی وقتی که شکرک می‌زند به حالت شیره خرما نرم است و در هنگام خوردن به مقدار کمی زبری دارد، در حالی که شکرک عسل تقلبی زبر بوده و به دندان می‌چسبد.

راه‌های تشخیص عسل طبیعی شکرک زده از تقلبی

راه‌های تشخیص عسل طبیعی شکرک زده از تقلبی

گاهی نیز ممکن است این شکرک، به این دلیل باشد که هنگام عرضه به بازار در فضای سرد قرار گرفته باشد که باعث شده عسل رس ببندد. این رس بستن نیز به خاطر آنزیم‌های طبیعی است که توسط زنبور از طبیعت گرفته شده است و وارد عسل شده است.

نکته قابل توجه این است که در اثر حرارت این شکرک زدگی عسل خالص، از بین می‌رود و دیگر هم تکرار نمی‌شود اما در عسل تقلبی، در صورتی که با حرارت از بین برود و باز در محیط سرد قرار بگیرد، دوباره نیز شکرک می‌زند.

نکته دیگری که در این مورد باید بدانید این است که عسلی که به صورت بلوری باشد دال بر طبیعی بودن آن نیست چرا که در بعضی موارد برای جلوگیری از شکرک زدن عسل تقلبی، در کارخانجات، با عملیاتی مثل افزودن موادی مثل جوهر لیمو به آن، پدیده شکرک زدن آن را به تاخیر می‌اندازند که بنا بر اینکه برای افزودن این مواد به عسل، آن را حرارت می‌دهند، علاوه بر اینکه مقدار قابل توجهی از مواد مغذی و درمانی موجود در آن را از بین می‌برند، باعث بوجود آمدن ماده‌ای به نام «هیدروکسی متیل فورفورال» در عسل می‌شوند که برای سلامت بدن بسیار خطرناک می‌باشد.

بهترین راه کارها برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

هزاران سال است که از دانشمندان و طبیبان از خواص درمانی عسل صحبت می‌کنند و در زمینه طب سنتی، جایگاه بسیار والایی دارد و برای درمان در بیماری‌های گوارشی، انواع بیمار‌های معده، ضعف اعصاب، سرفه و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، باید اول بدانیم که مواد تشکیل دهنده آن چیست. عسل از مقدار زیادی تولید می‌شود که چیزی حدود هشتاد درصد آن قند می‌باشد. قندهایی مثل فروکتوز، گلوکز و ساکارز، قندهای تشکیل دهنده عسل می‌باشند که از طریق مکیدن شهد گل‌ها و گیاهان مقدار زیادی از آن را تأمین می‌کنند که حدوداً شصت درصد از این شهد را ساکارز تشکیل می‌دهد و زنبور بعد از مکیدن آن در بدن خود مقدار زیادی از آن را به گلوکز و فروکتوز تبدیل می‌کند به همین خاطر درصد ساکارز موجود در عسل طبیعی باید کمتر از عسل تقلبی باشد؛ و حدودا بیست درصد از باقیمانده مواد تشکیل دهنده عسل، آب و دیگر مواد می‌باشد.

اما فرق عسل طبیعی و تقلبی و راه‌های تشخیص آن:

سفتی و غلظت عسل

عسل طبیعی وقتی که با دمای داخل دهان برخورد می‌کند به سرعت آب می‌شود و به سرعت در دهان آب می‌شود و انرژی مضاعفی به بدن می‌دهد در حالی که عسل غیرطبیعی، در حقیقت طعم آب‌نبات می‌دهد و در دهان سفت می‌باشد و دیرتر به حالت آب درمی‌آید.

سفتی و غلظت عسل

سفتی و غلظت عسل

یک نظریه غلط دیگری که بعضی از افراد در مورد غلظت عسل می‌باشد. گروهی عقیده دارند که عسل طبیعی و خالص، میزان غلظت بالایی دارد، در حالی که این تصور غلطی است و طبیعی بودن عسل ربطی به غلظت آن ندارد چرا که غلظت عسل بستگی به گیاهانی دارد که زنبور از شهد آن‌ها استفاده کرد. البته همین نظریه در مورد رنگ عسل نیز ایجاب می‌کند، بعضی از گیاهان باعث می‌شوند که عسل رنگ تیره‌ای داشته باشد و بعضی دیگر نیز رنگ عسل را شفاف و روشن می‌کنند؛ بنابراین رنگ و میزان غلظت عسل نمی‌تواند دال بر خالص یا ناخالص بودن آن باشد.

نکته‌ای که برای مصرف عسل طبیعی باید در نظر داشته باشید این است که اگر می‌خواهید عسل را به همراه نوشیدنی گرم مصرف کنید، حتماً بعد از گرم شدن که به حالت ولرم شد عسل را به آن بیفزایید تا خواص دارو و درمانی خود را از دست ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *