مقالات

عسل و درمان زخم

زخم سوختگی و زخم بستر

درمان زخم با عسل

عسل طبیعی دارای خواص ضدعفونی کننده قوی هست و یک مرهم خونگی متداول برای التیام زخم‌هاست. از زمان‌های قدیم مردم با استفاده از عسل برای زخم‌ها و عفونت‌های پوستی سعی می‌کردن که زخم‌هاشون رو درمان کنن و امروزه برای درمان زخم‌های دیابتی ، سوختگی‌ها، بعضی زخم‌های عفونی، زخم بستر ، زخم معده و… بسیار مورد استفاده قرار می‌گیره.
Bedsore

عسل طبیعی دارای خواص ضدعفونی کننده قوی

 

عسل و خاصیت آن در درمان سوختگی ، زخم بستر و زخم معده

قدمت استفاده از عسل طبیعی برای بهبود زخم ها و درمان زخم هایی عفونی به بیش از 2000 سال پیش باز میگردد و از این رو میتوان گفت عسل طبیعی یک داروی طبیعی باستانی می باشد.
در دسترس بودن وتاثیر فوق العاده عسل طبیعی در بهبود زخم ها باعث شده تا عسل درمانی یک روش عامیانه میان عموم مردمان گردد .شاید شما هم تجربه سوختگی‌های سطحی و متوسط را داشته‌اید،  برای درمان سوختگی‌های درجه اول و دوم در مناطق کوچک و متوسط پوست خود می‌توانید با عسل طبیعی روند بهبود خود را تسریع نمایید . در ابتدا یک پنبه را آغشته به عسل کنید و بر روی  زخم ها و سوختگی خود قرار دهید . توجه داشته باشید زخم خودرا قبل از استفاده پنبه اغشته به عسل کاملا ضد عفونی کنید . توصیه می شود در اولین مرحله دو الی سه بار یا چهار الی پنج بار در روز بطور مداوم مورد استفاده قرار گیرد. پس از بهبودی به یک الی دو بار در روز کاهش یابد .
نکته جالب توجه این‌که اگر زخم های شما عفونت داشته باشد می‌توانید عسل را بر روی زخم خود نیز قرار داده و تاثیر شگفت‌انگیز عسل را در برطرف شدن عفونت و از بهبودی زخمهایتان مشاهده کنید. ظرف مدت ده روز شما شاهد از بین رفتن جای سوختگی و عفونت زخم خود خواهید بود و سوختگی پوست شما جای خود را به پوستی شفاف می‌دهد.
عسل و زخم

عسل دارای خواص شگفت‌انگیزی

 

تحقیق یک محقق چینی نشان داده که عسل دارای خواص شگفت‌انگیزی می‌باشد که رشد و سلامت و شادابی انسان‌ها را نیز بهبود می بخشد. همه این عوامل یادشده دست‌به‌دست یکدیگر داده تا متابولیسم بدن افزایش یافته و درنهایت عاملی شود تا با بافت‌های پوستی در نواحی سوخته بهبود یابند. ذکر این نکته لازم است که عسل با خاصیت ضد باکتریایی خود می‌تواند به‌عنوان یک پانسمان طبیعی نیز مورداستفاده قرار گیرد همین خاصیت ضد باکتریایی عسل باعث خاصیت شگفت‌انگیز این داروی طبیعی در بهبود زخم بستر بیماران نیز می باشد. عسل طبیعی با داشتن خواص ضدمیکروبی خود ، نقش بسیاری در بهبود بیماران زخم بستر و زخم های سوختگی داشته است. خاصیت ضدعفونی کنندگی عسل نیز بر اهمیت این داروی طبیعی می‌افزاید. در ادامه درمورد زخم بستر به توضیحات بیشتری می‌پردازیم.
زخم بستر

درمان بیماران زخم بستر و زخم های سوختگی با عسل

عسل پانسمان طبیعی زخم بستر

معمولاً بیماران که در بستر بیماری های طولانی هستند به این عارضه دچار می‌گردند اما مشکل پرستاری از بیمار را هم نمی‌توان از نظر دور داشت . در سال 2004 محققان چینی بر روی 22 بیمار که مبتلا به زخم بستر بودند از عسل طبیعی به‌عنوان یک داروی استفاده کرده و به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یافتند. از میان 22 بیمار که 18 نفر مرد و 4 زن بودند و 48 تا 76سال داشته‌اند و همگی دارای زخم‌های بستر در مقیاس‌های متفاوت بودند، در طی ده الی سی و چهار روز اکثر زخم های آن‌ها با استفاده از عسل طبیعی درمان شدند . برای انجام مراحل درمان زخم بستر شما می توانید به شکل زیر عمل کنید .
زخم بستر

زخم بستر و درمان با عسل

خرید عسل طبیعی از سوژین

در ابتدا بایستی زخمها را بطور کامل شستشو و ضدعفونی نمایید، سپس با استفاده از گاز پانسمان و آغشته کردن آن ها به عسل طبیعی می توانید روند درمان زخم بستر را شروع کنید. برای درست کردن پانسمان می‌توانید دو الی سه لایه گاز پانسمان را بر روی هم قرار داده و آن را با دو پانسمان استریل دیگر بپیچید و آن پانسمان ها را به عسل آغشته کنید به گونه‌ای که عسل طبیعی شما به خوبی جذب پانسمان گردد. یک‌بار در روز تعویض پانسمان ضروری می باشد.
با شروع روند درمان شما شاهد بهبودی زخم بستر در طول زمان خواهید بود. روزهای اول شاهد کاهش عفونت و از بین رفتن آن و در روزهای بعد شاهد ترمیم کامل زخم های بستر خواهید بود.
عسل به دلیل داشتن مواد مغذی می‌تواند عامل مهم و مؤثری در بهبود انواع زخم‌ها از جمله زخم بستر باشد. عسل طبیعی بدلیل داشتن مواد اسیدی و غلظت بالای قند خود باعث ناتوان شدن باکتری‌های موجود در زخم‌ها می‌گردد به همین دلیل عسل طبیعی می‌تواند در بهبود زخم‌ها و عفونت‌های آن مثمرثمر واقع شود .استفاده از عسل طبیعی در درمان زخم‌ها و عفونت‌های ناشی از آن یک روش ساده و کم‌هزینه می‌باشد که می‌تواند زمان بهبودی بیماران مبتلا به زخم بستر را نیز تسریع نماید.
زخم بستر

با عسل زخم بستر را فراموش کنید

 

درمان زخم معده با عسل

عسل ماده ای است ملین و کمک کننده به هضم غذاها که مصرف اندک، ولی دائمی آن برای فعالیت طبیعی دستگاه گوارش توصیه شده است
عسل با داشتن آهن و منگنز بالا به عمل هضم غذا کمک می کند و از ترشح اسید اضافی معده ممانعت می کند. عسل با سایر خواصی که دارد، به طور غیر مستقیم باعث تنظیم ترشح اسید معده می شود و به عنوان یک دارو موجب التیام زخم های معده می شود.
محققان از نیوزیلند عسل خام  را بر روی باکتری های پیلوری زخم معده آزمایش کردند و دریافتند که این عسل از رشد باکتری جلوگیری می کند.
با توجه به ترکیب عسل، باکتری ها نمی توانند در محیط عسل زنده بمانند. عسل نیز درمان مناسبی برای کشتن باکتری پیلوری (علت اصلی زخم های گوارشی) شناخته شده است.
مقدار مصرف توصیه شده: صبح و شب با خوردن یک قاشق غذاخوری عسل خام و فرآوری نشده شروع کنید ،حتما رژیم عسل خود را تا زمانی که علائم زخم از بین نرفته نگه دارید.
زخم معده

عسل بهترین التیام بخش زخم معده

 

عسل سوژین افتخار دارد با راهنمایی شما مشتریان عزیز، شما  عزیزان را در انتخاب بهترین و مرغوب ترین عسل طبیعی راهنمایی کند  عسل سوژین با ارایه عسل انواع عسل های طبیعی با برگه ازمایشگاه خیال شما مشتران عزیز را از کیفیت و اصل بودن محصول خود راحت می کند. اطمینان شما سرمایه ماست.

خرید عسل طبیعی از سوژین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *