مقالات

خواص جادویی عسل و ویروس کرونا

خواص عسل و کرونا

خواص جادویی عسل

از زمان‌های دور تا به امروز عسل به‌عنوان یک نوع دارو مورد توجه اندیشمندان ،حکیمان ومردمان عادی قرار داشته است . قدمت استفاده پزشکی از این داروی شگفت‌انگیز به پنج هزار سال می‌رسد، از خواص شگفت‌انگیز عسل، این طلای جادویی می‌توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد، فشارها و استرس‌های کاری روزانه عامل افت قند خون در افراد می‌گردد و درنهایت این افت قند خون باعث کاهش انرژی افراد می شود، وجود قند طبیعی در عسل، این طلای جادویی مانع افت سریع انرژی افراد می گردد و از خستگی زودرس آن‌ها جلوگیری به عمل می‌آورد.

bee honey

 

از خواص شگفت‌انگیز عسل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.  تنظیم فرایندهای سوخت‌وساز بدن

  2.  افزایش ایمنی بدن

  3. کمک به رفع بی‌خوابی

  4.  بازیابی انرژی

خواص شگفت انگیز داروی پنج هزارساله در مهار ویروس های جدید

همه ی ما این روزها با ویروس کرونا دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. این بیماری عفونی با سرعت زیاد درحال گسترش است. افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری می باشند، عسل طبیعی با خاصیت ضدمیکروبی خود توانسته است، مزایای شگفت انگیز خود را در برابر این ویروس عفونی به نمایش بگذارد .

bee honey

 

به نقل از دانشگاه علم و صنعت مصر، عسل طبیعی یک گزینه مناسب برای مقابله با بیماری‌های عفونی از جمله بیماری کرونا می باشد. عسل به‌عنوان یک مکمل غذایی مورد توجه دانشمندان و اکثر کشورهای آلوده به ویروس کرونا قرار گرفته است. با توجه به اینکه هیچ داروی مشخص و مورد تأییدی برای این ویروس تا به امروز وجود ندارد، اما عسل با مزایای جادویی یا به بیان بهتر خاصیت دارویی خود و همچنین ترکیبات آنتی‌اکسیدانی ، در راستای مقابله با این ویروس بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

درمان سرفه‌های عفونی کودکان

 باید توجه داشت که عسل برای کودکان زیر یک‌سال توصیه نمی‌شود و خطر احتمال ایجاد بیماری بوتولیسم (یک بیماری فلج‌کننده) وجود خواهد داشت. اما برای کودکان بالای یک‌سال عسل این طلایی شگفت‌انگیز می‌تواند به بهبود سرفه‌های آن‌ها کمک کند و خواب آن‌ها را بهتر از هر دارویی تنظیم نماید.
سازمان بهداشت جهانی عسل را به‌عنوان یک داروی سرماخوردگی بخصوص برای کودکان توصیه و تجویز کرده است. این روزها که به فصل سرما نزدیک می‌شویم عسل این داروی کهن و باستانی با خواص جادویی خود می‌تواند ما را در برابر بیماری‌ها مقاوم سازد و خطر ابتلا به بیماری های ویروسی و میکروبی را کاهش دهد.

honey

عسل و خاصیت ضد حساسیت آن

از خواص بی نظیر عسل نیز می توان به خاصیت ضدمیکروبی و ضد التهابی ان اشاره کرد، این داروی بی نظیر تاثیر بالقوه ای در مشکل اسهال کودکان دارد. عسل با داشتن خاصیت ضد الرژیک خود به بهبود اسهال کودکان کمک شایانی کرده است و به عنوان یک دارو مورد استفاده قرار گرفته است.

bee

زنبور عسل و حیات بشر

اغلب مردم فکر میکنند زنبور های عسل کاری جز تولید عسل ندارند اما فعالیت مهم و حیاتی دیگری که توسط این موجودات شگفت انگیز انجام می شود گرد افشانی است. سبزیجات، میوه ها، اجیل ها از جمله محصولاتی هستند که زنبورها فعالیت گرد افشانی انها را بر عهده دارند. به طور کلی بخش مهمی از منابع غذایی انسان در گرو وجود این موجودات شگفت انگیز می باشد. مدیریت ضعیف زنبورداری، انگل ها ، تغذیه نامناسب ، عوامل بیماری زای کندوها از جمله مورادی است که خطر نابودی زنبورهای عسل را افزایش می دهد.

bee 3

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *