مجموعه سوژین در یک نگاه

محصولات غذایی ارگانیک و سلامت محور سوژین، مجموعه ای منسجم از متخصصین جوان و فعال در حوزه ی تولیدات انواع عسل طبیعی، شیره و فرآورده های کنجدی می باشد. این مجموعه فعالیت اصلی خود را در حوزه ی زنبورداری از سال 1397 بطور رسمی آغاز کرده و پس از کسب تجربه و مهارت در این حوزه با هدف ارائه عسل کاملا طبیعی و با کیفیت، بدون افزودن هیچ گونه موتد افزودنی به سراسر کشور و حذف واسطه ها توانسته به برندی مطمئن در حوزه عسل دست یابد.

از طرفی کیفیت عسل تولیدی با نظارت پیوسته کارشناسان بهداشتی و متخصصان تغذیه در قالب آنالیزهای آزمایشگاهی، همواره پایش می شود. این امر منجر به بهبود مستمر کیفیت عسل و رضایت مصرف کنندگان گشته است.

شعار مجموعه

“سوژین” کلمه ای کردی است و از دو بخش تشکیل شده است: “سو” به معنی شوق و “ژین” به معنی زندگی.

در نتیجه سوژین به معنی “شوق زندگی” می باشد.

گروه صنایع غذایی سوژین با سرمایه گذاری وسیع خود در تولیدات انواع عسل و فرآورده های کنجدی با بسته بندی شکیل و بهداشتی و همچنین فعالیت در شبکه های توزیع و فروش در داخل و خارج از کشور، از معیارهای منحصر بفرد یک مجموعه ی غذایی پیشتاز که شعار “شوق زندگی سالم” را پیشه خود ساخته است، بهره مند می باشد.

گزارش شگفت انگیز آزمون عسل های سوژین

عسل مرغوب و مورد تایید از نظر سازمان غذا و دارو، عسلی با ساکارز زیر 5 درصد می باشد. این در حالی است که ساکارز تمامی انواع عسل های سوژین (همانطور که در کادر سبز رنگ تصاویر زیر نشان داده شده است)، زیر 2 درصد می باشند.  این آنالیزها که توسط یکی از معتبرترین آزمایشگاه عسل ایران (آزمایشگاه هورتاش) ارائه گشته اند، طبیعی و خالص بودن عسل های این مجموعه را تایید میکنند.

در میان تمامی این آنالیز ها، عسل شوید سوژین، با عدد 0/67 درصد، کمترین درصد ساکارز را به خود اختصاص داده و تحت عنوان عسل ارگانیک شوید جز پرفروش ترین عسل های مجموعه بشمار میرود. همچنین این عسل در میان بیماران دیابتی جایگاه ویژه ای دارد.