مقالات

آیا ژل رویال اصل در بهبود نا‌باروری تاثیرگذار است؟

ژل رویال و ناباروری

یکی از فواید ژل رویال یا شاه انگبین، افزایش قدرت باروری در ملکه نسبت به دیگر زنبورهای عسل است. تغذیه ژل رویال در ملکه، قدرت تخم‌گذاری آن‌ را تا میزان 2000 تخم در 24 ساعت افزایش می‌دهد. در همین راستا، تحقیقاتی توسط پژوهشگران روسی شکل گرفت و به این نتایج دست یافتند که ژل رویال در انسان هم اثرات مثبتی بر روی اختلالات جنسی و باروری زنان داشته است.

نتایج تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که ژل رویال می‌تواند موجب افزایش باروری در مردان و زنان شود. زیرا آنتی‌اکسیدان و مواد ضدالتهابی موجود در ژل رویال یا شاه انگبین، از آسیب دیدن سلول‌های دستگاه تولید مثل جلوگیری می‌کند. همچنین ژل رویال غنی از ویتامین B6 و اسید آمینه‌هایی است که موجب افزایش سطح پروژسترون، سطح استرادیول، ضخامت دیواره‌ رحم، تقویت هورمون‌ها و ایجاد تعادل هورمونی می‌شود.

همچنین، نتایج پژوهش دیگری در دانشگاه پزشکی مشهد بر روی تاثیرات ژل رویال در ناباروری مردان نشان می‌دهدکه مصرف ژل رویال در تکامل اسپرم‌ هم موثر است. در این پژوهش، گروهی از مردان ژل رویال مصرف کردند و گروهی دیگر مصرف نکردند. در هر دو گروه، آزمایش‌هایی بر کمیت و کیفیت اسپرم‌ها انجام شد و نتیجه بر آن شد که اسپرم‌های گروهی که ژل رویال مصرف کردند در مقایسه با گروهی که این ماده مغذی را مصرف نکردند، از نظر تعداد و قدرت افزایش یافته است.

 

ژل رویال و ناباروری

 

همچنین در مجله داروهای گیاهی ابن سینا (Avicenna Journal of Phytomedicine : AJP) پژوهش‌هایی در رابطه با فواید ژل رویال بر شاخص‌های اسپرم، درجه تستوسترون و مالون دی‌ آلوئید روی موش‌ها انجام شده است. در این آزمایش‌ها تعداد اسپرم، میزان تحرک، زنده بودن، تکامل و بی نقصی DNA آن‌ها مورد ارزیابی و آنالیز قرار گرفته است. نتایج بیانگر آن است که مصرف درمانی ژل رویال موجب بهبود ناباروری موش‌های نر می‌شود.

در یکی دیگر از پژوهش‌های آزمایشگاهی که توسط محققان ایرانی بر روی موش‌ها انجام گرفته است، نتایج نشان داد که مصرف ژل رویال موجب رشد فولیکول‌های تخمدان، تکامل تخمک‌ها و افزایش هورمون‌های استروئیدی در موش‌های نابالغ می‌شود.

در پژوهش‌های خارجی هم، آزمایشی در زمینه خواص ژل رویال در باردار شدن موش‌های ماده انجام شده و نتایج به‌ دست‌ آمده مبنی بر آن بود که مصرف ژل رویال سبب رشد فولیکول‌ها در تخمدان می‌شود و سطح پروژسترون، سطح استرادیول و ضخامت دیواره رحم را افزایش می‌دهد. در این آزمایش، موش‌های ماده در طی مدت 14 روز، میزان 400 میلی‌گرم ژل رویال دریافت کردند.

بنابراین، تاثیر جادوئی ژل رویال بر باروری مردان و زنان در موارد زیر خلاصه می‌شود.

 

خواص جادوئی ژل رویال در باروری مردان و زنان

  • تقویت میل جنسی
  • حفظ تعادل هورمونی
  • تقویت هورمون‌های جنسی
  • افزایش‌دهنده کیفیت و کمیت اسپرم
  • افزایش کیفیت و کمیت تخمک
  • افزایش ضخامت دیواره رحم

بنابراین، با توجه به نتایج به‌ دست آمده از پژوهش‌های داخلی و خارجی، توصیه می‌شود که قبل از بارداری و در جهت افزایش احتمال باروری، با پزشک خود مشورت کرده و مصرف درمانی ژل رویال را آغاز کنید.

 

ژل رویال و ناباروری

 

ژل رویال را با توجه به میزان مصرف درمانی‌تان، می‌توانید در بسته‌های 10 گرم تا 200 گرم به بالا سفارش دهید تا «سوژین» در سریع‌ترین زمان، با بهترین کیفیت در بسته‌بندی و شرایط فریز شده به‌ صورت کاملا بهداشتی به شهر یا محل زندگی شما ارسال کند. در این رابطه، می‌توانید به مقاله شرایط نگهداری و بهترین روش مصرف ژل رویال هم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *