مجموعه در یک نگاه:

محصولات غذایی ارگانیک و سلامت محور سوژین، مجموعه ای منسجم از متخصصین جوان و فعال در حوزه ی تولیدات انواع عسل طبیعی، شیره و فرآورده های کنجدی می باشد. این مجموعه فعالیت اصلی خود را در حوزه ی زنبورداری از سال 1397 بطور رسمی آغاز کرده و پس از کسب تجربه و مهارت در این حوزه با هدف ارائه عسل کاملا طبیعی و با کیفیت، بدون افزودن هیچ گونه موتد افزودنی به سراسر کشور و حذف واسطه ها توانسته به برندی مطمئن در حوزه عسل دست یابد.

از طرفی کیفیت عسل تولیدی با نظارت پیوسته کارشناسان بهداشتی و متخصصان تغذیه در قالب آنالیزهای آزمایشگاهی، همواره پایش می شود. این امر منجر به بهبود مستمر کیفیت عسل و رضایت مصرف کنندگان گشته است.

شعار مجموعه:

“سوژین” کلمه ای کردی است و از دو بخش تشکیل شده است: “سو” به معنی شوق و “ژین” به معنی زندگی.

در نتیجه سوژین به معنی “شوق زندگی” می باشد.

گروه صنایع غذایی سوژین با سرمایه گذاری وسیع خود در تولیدات انواع عسل و فرآورده های کنجدی با بسته بندی شکیل و بهداشتی و همچنین فعالیت در شبکه های توزیع و فروش در داخل و خارج از کشور، از معیارهای منحصر بفرد یک مجموعه ی غذایی پیشتاز که شعار “شوق زندگی سالم” را پیشه خود ساخته است، بهره مند می باشد.

برخی از مشتریان ما:

گزارش شگفت انگیز آزمون انواع عسل های سوژین

عسل مرغوب و مورد تایید از نظر سازمان غذا و دارو، عسلی با ساکارز زیر 5 درصد می باشد. این در حالی است که ساکارز تمامی انواع عسل های سوژین (همانطور که در کادر سبز رنگ تصاویر زیر نشان داده شده است)، زیر 2 درصد می باشند.  این آنالیزها که توسط یکی از معتبرترین آزمایشگاه عسل ایران (آزمایشگاه هورتاش) ارائه گشته اند، طبیعی و خالص بودن عسل های این مجموعه را تایید میکنند.

در میان تمامی این آنالیز ها، عسل شوید سوژین، با عدد 0/67 درصد، کمترین درصد ساکارز را به خود اختصاص داده و تحت عنوان عسل ارگانیک شوید جز پرفروش ترین عسل های مجموعه بشمار میرود. همچنین این عسل در میان بیماران دیابتی جایگاه ویژه ای دارد.

آنالیز عسل شوید

آنالیز عسل گون

 

آنالیز چندگیاه